Hizmet sözleşmesi

GENEL

18 yaşından küçük kişiler nakismarket.com'dan alışveriş yapamaz. nakismarket.com'dan yapılacak alışverişlerde Kredi Kartı (Visa, Mastercard) veya ön yükleme yöntemi kullanılabilmektedir. Sipariş tarihinden sonra gerçekleşen, daha önceden öngörülemeyen sebeplerden (tabii afet, savaş, terör, iletişim hatlarındaki büyük sorunlar vs.) dolayı sözleşmeyi imzalayan tarafların sorumluluklarını yerine getirememeleri ve bu durumun on (10) günden fazla sürmesi durumunda tarafların her birinin tek taraflı fesih hakkı doğacaktır.
nakismarket.com, satışa sunduğu ürünlerin bir kısmı için stok tutmuyor olabilir. Müşterileri tarafından sipariş edilen bu ürünler, ürünün üreticisi, distribütörü veya dağıtıcısından temin edilerek ulaştırılmaktadır. Nadiren de olsa, tedarikçi firma stoklarında bulunmayan ürünler yüzünden gecikmeler yaşanabilir. Bu tür sorunlardan dolayı ürünün temin edilememesi veya teslimatın gecikmesi durumunda müşterilerimiz bilgilendirilir ve istenirse ürün bedeli olarak alınmış olan tutar iade edilerek sipariş iptal edilir.
nakismarket.com, müşterinin başka bir talimatı yoksa ürünleri kargo ile ve sigortalı olarak ulaştırmaktadır. Teslimat sırasında ürün paketi müşteri tarafından kontrol edilmeli, hasarlı paketler teslim alınmayarak tutanak tutturulmalıdır. Daha sonra sitemizin iletişim bilgileri kısmındaki telefon numaraları aranarak durum bildirilmelidir. Bunun akabinde sipariş yeniden hazırlanarak en kısa zamanda gönderilecektir. Eğer hasarlı, paketi açılmış ürünü teslim alırsanız kargo firmasının ürünü size tam olarak ulaştırdığını kabul etmiş olursunuz. Satın alınan ürünler, fatura tarihinden itibaren yedi (7) gün içerisinde, paketi açılmadan, kullanılmadan ve nedeni belirtilerek iade edilebilir.

TESLİMAT ŞARTLARI

Siparişleriniz, sipariş tarihinden itibaren 3 işgünü içinde kargoya verilir. Siparişlerinizi takip etmek içim "Siparişlerim" bölümünü kullanabilirsiniz. Ayrıca bizi telefonla arayarak da siparişiniz hakkında bilgi alabilirsiniz.
Sipariş verdikten sonra teslimat adresi değiştirilememektedir. O yüzden lütfen teslimat adresinizin doğruluğundan emin olunuz. Faturalarınız da ürün ile beraber elinize ulaşacaktır.
Ayrıca teslimat anında tarafınızdan herhangi bir ödeme talep edilmeyecektir. Kargo bedeli siparişiniz sırasında ödemenize eklenir. (Müşteri Siparişini Nakliye Ambarı ile yollanmasını isteyebilir bu durumunda nakliye masrafları müşteri tarafından ödenecektir.)

SİPARİŞ İPTALİ

Siparişinizi kargolama sürecine girmeden önce iptal etmek için destek@nakismarket.com'a sipariş iptal talebinizi yapabilirsiniz. Bu şekilde siparişinizi iptal etmeniz halinde siparişinizden herhangi bir kesinti gerçekleşmeden sipariş tutarınızı alışverişi gerçekleştirmiş olduğunuz kredi kartına iade edilecektir.
Kargolama sürecine girmiş siparişlerinizin iptali halinde kargonun tarafınıza ulaşması durumunda kargoyu kabul etmeyerek kargonun tarafımıza geri dönmesini sağlayabilirsiniz. Bu şekilde iptal işlemine giren siparişlerinize ait tutar alışverişi gerçekleştirdiğiniz kredi kartınıza, kargo tutarı düşülerek iade edilecektir.

İADE ŞARTLARI

Kredi kartı ile yapılan alışverişlerin iade ödemesi, alışveriş yapılan karta yapılmaktadır, başka bir karta veya nakit olarak iade yapılamamaktadır. Kredi kartlarına yapılan iadeler, nakismarket.com'un talimatından sonra, bankaya bağlı olarak 1-3 hafta içerisinde kart hesabınıza geçmektedir.
Ürünün hasarsız ve kusursuz olarak müşterinin eline ulaşmasının ardından yapılan iadelerde MÜŞTERİDEN-BİZE kargo ücreti müşteri tarafından ödenmelidir. Bu durumda ürünün alıcı ödemeli olarak tarafımıza gönderilmesi halinda iade bedeli kargo ücreti düşülerek hesaplanacaktır.
Ürünün iade talebi ile elimize ulaşmasının ardından alışveriş yapılan kredi kartına, alışveriş sırasında kesin kargo ücreti haricindeki ürün tutarı iade edilecektir. Kargo dahil satışlar için tüm tutar iade edilecektir. İade tutar, ancak alışverişin gerçekleştirildiği kredi kartına iade edilebilir. Farklı herhangi bir kredi kartına veya nakit olarak iade edilemez.

nakismarket.com'dan alışveriş yapan kişi ve kuruluşlar yukarıdaki maddeleri kabul etmiş sayılır.